Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Festivāls AVANTI. GŅESINU VIRTUOZI (jauniešu kamerorķestris, Krievija)

Ce 27.04.2017 19:00
Lielā Ģilde
7.00 - 30.00
Ceturtdien, 2017.gada 27.aprīlī pl.19.00
Lielajā ģildē
GŅESINU VIRTUOZI (kamerorķestris, Krievija)
Diriģents Mihails Hohlovs

 
Pirmoreiz Latvijā viesosies leģendārais jauniešu kamerorķestris GŅESINU VIRTUOZI!

 
Lai piedalītos festivālā Avanti!, pirmo reizi uz Latviju brauc pazīstamais kamerorķestris „Gņesinu virtuozi”.

Ja tiktu veidots labāko Eiropas jauniešu muzikālo ansambļu saraksts, „Gņesinu virtuozi” visdrīzāk ierindotos tā augšgalā. Šo unikālo orķestri 1990.gadā izveidoja Mihails Hohlovs – diriģents, pianists, aranžētājs, direktors un, starp citu, kādreizējais Maskavas Gņesinu vidējās speciālās mūzikas skolas audzēknis. Gods spēlēt „Virtuozos” tiek vienīgi šīs skolas vecāko klašu labākajiem audzēkņiem vecumā no 13 līdz 16 gadiem.

Saprotams, ka orķestra sastāvs pastāvīgi atjaunojas: Gņesinu skolas absolventi iestājas augstskolās, un viņus nomaina jauna paaudze. „Virtuozu” skolu ir izgājuši vairāk nekā 600 jaunu mūziķu, un daudzi no viņiem šobrīd ir kļuvuši par prestižu starptautisku konkursu laureātiem, koncertējošiem mūziķiem, labāko Krievijas un Rietumu orķestru māksliniekiem.

26 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā „Gņesinu virtuozi” ir ieskaņojuši 15 studijas albumus un snieguši vairāk nekā 750 koncertu, spēlējot labākajās Maskavas koncertzālēs, sniedzot vieskoncertus Krievijā un Japānā, ASV un Meksikā, Vācijā un Francijā, Spānijā un Šveicē. Kā solisti kopā ar „Virtuoziem” ir uzstājušies Jurijs Bašmets un Viktors Tretjakovs, Natālija Šahovska un Tatjana Grindenko, Boriss Berezovskis un Konstantīns Lifšics, Aleksandrs Rudins, Naums Štarkmans, Aleksejs Utkins… šis goda viesu saraksts varētu būt garš.

Ir svarīgi pieminēt orķestra iespēju bagātīgo paleti. „Virtuozu” repertuārs plešas no baroka laika mūzikas līdz mūsdienās uzrakstītiem skaņdarbiem. Turklāt apgūt dažādus atskaņojuma stilus mūziķiem palīdz no dažādām valstīm īpaši aicināti diriģenti.

Arī programma „Par operu tēmām”, kuru „Gņesinu virtuozi” atskaņos Rīgas publikai, ir apbrīnojami daudzveidīga. Blakus izsmalcinātajam Pērselam ir enerģiskais Prokofjevs, liriskajam Bellīni – rotaļīgais Paizjello, dzīvi mīlošajam Rosīni – dramatiskais Verdi, daiļskanībā peldošais Rimskis-Korsakovs – ekstātiskajam Sensānsam. Daudzi aranžējumi ir radīti īpaši šim Maskavas orķestrim, un iepazīšanās ar to varētu kļūt par vienu galvenajiem notikumiem 2017.gada Jauniešu mūzikas festivālā Avanti!
 
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Festivāls AVANTI. GŅESINU VIRTUOZI (jauniešu kamerorķestris, Krievija) Ce 27.04.2017 19:00 Lielā Ģilde 7.00 - 30.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
Jāņa iela 3 LV - 1050 Rīga