Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Koncerts Rīgas Doma baznīcā GLORIA

Ot 29.08.2017 19:00
Rīgas Doms
10.00 - 20.00
Koncerts Rīgas Doma baznīcā “Gloria”
 
Koncertā 29. augustā plkst. 19.00 piedalīsies mākslinieces: mecosoprāns Jekaterīna Novikova (Vācija) un ērģelniece Edīte Alpe (Latvija).

Programmā: J. S. Baha, A. Vivaldi, Cēzara Franka, K. F. Hendeļa, Dž. Kačīni, Dž. Bizē skaņdarbi.

Jekaterīna Novikova – mecosoprāns, dzimusi Maskavā, dzīvo Berlīnē, Vācijā. Ar klasisko mūziku nodarbojas no sešu gadu vecuma. Stažējusies pie operas mākslas meistariem Krievijā, Latvijā, kā arī piedalījusies meistarklasēs Vācijā pie pasaulē atzītiem operas vokāla meistariem.

Pēdējos trīs gados Jekaterīna koncertē ar solo programmām vokālam un ērģelēm, klavierēm, orķestri, kā arī kamersastāvos. Ir sadarbojusies ar brīnišķīgiem mūziķiem no Rīgas un Berlīnes, izpildot apjomīgas programmas, tādas kā Dž. Batista Pergolezī Stabat Mater, duetā ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra soprānu. Pagājušā gadā viņa Rīgā un Berlīne izpildīja Ottorino Resipigī svītu Il tramonto stīgu kamerorķestra pavadībā.

Jau otro gadu pēc kārtas J. Novikova piedalās vērienīgā starptautiskā Ērģeļmūzikas festivālā Kuskovā (Krievija), kā arī Baznīcu naktī Rīgā.

Īpaši mīļi Jekaterinai ir J. S. Baha skaņdarbi. Dziedātājas repertuārā ir minētā komponista alta ārijas no Ziemassvētku oratorijas, Mateja pasijas, Mesas si minorā un citiem skaņdarbiem.

Savā daiļradē māksliniece lielu vērību pievērš arī itāļu garīgajai mūzikai. Viena no nesen izpildītām programmām, ir A. Vivaldi veltīts cikls, kantātes Nisi Dominus un Stabat Mater ērģeļu pavadībā.

Edīte Alpe – dzimusi Latvijā, Jūrmalā, kur arī līdz šim dzīvo un strādā. 1989. gadā pabeigusi Jūrmalas mūzikas skolas klavieru klasi, 1992. gadā Jāz. Mediņa mūzikas vidusskolas kordiriģēšanas nodaļu. Pēc tam iestājusies J. Vītola Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļā, bet pēc otrā kursa mainīja specialitāti un turpināja studijas augstskolas ērģeļu klasē (prof. Larisa Bulava). 1998. gadā ieguvusi bakalaura grādu, bet 2000. gadā studijas Latvijas Mūzikas akadēmijā noslēdzās līdz ar maģistra grāda ieguvi. Papildinājusies Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Krievijā un Kanādā. Piedalījusies ērģeļmūzikas festivālā Rīgas Doms, Liepājas ērģeļmūzikas festivālos, festivālā Latgales ērģeļu dienas, kā arī ērģeļmūzikas festivālos Vox angelica Jūrmalā. Kopā ar dzīvesbiedru Tālivaldi Deksni ērģeļu duetā koncertējusi vairākās Latvijas baznīcās, kā arī Krievijā (Maskavā), Vācijā, Somijā un Zviedrijā. Sadarbojusies ar daudziem solistiem un instrumentālistiem kā piem., Ilonu Bageli, Solveigu Raju, Ingu Šļubovsku, Evitu Zālīti, Raimondu Bramani, Žoržu Siksnu, Ditu Krenbergu, Raimondu Ozolu, Indri Egli, stīgu orķestri Latvijas filharmoniķi un daudziem citiem.

Kopš 1991. gada darbojas kā luteriskās baznīcas ērģelniece, bijusi Bulduru, Ķemeru un Dubultu draudžu ērģelniece, no 2000. gada ir pastāvīga Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece, kā arī muzikālās dzīves vadītāja un koncertu producente. No 1998. gada ir pasniedzēja Jūrmalas mūzikas vidusskolā, kur pasniedz ērģeļspēli.

Kopā ar Tālivaldi Deksni realizējusi angļu ērģeļu iegādes un uzstādīšanas projektu Dubultu ev. lut. baznīcā. Šis vēsturiskais instruments ir kļuvis par Jūrmalas pilsētas muzikālās dzīves krāšņu un neatņemamu sastāvdaļu. Edīte Alpe veidojusi un vadījusi Rīgas – 2014 notikuma, koncertu cikla Ērģeļmūzika BACH zīmē Rīgā, Liepājā un Jūrmalā norisi, iedibinājusi (2007.gadā) un vada ikgadējo ērģeļmūzikas festivālu Vox angelica Jūrmalas pilsētā.

Biļetes: Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv, kā arī Rīgas Doma kasēs (Herdera laukumā 6).
Norises vieta: Rīgas Doms, Herdera laukums 6
Laiks: 29. augustā plkst. 19.00

Vairāk informācijas: http://www.doms.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Koncerts Rīgas Doma baznīcā GLORIA Ot 29.08.2017 19:00 Rīgas Doms 10.00 - 20.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~1h10min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Herdera laukums 6 Rīga Latvija
Organizators
NEAVEX, SIA
Matīsa iela 61 - 19 LV-1009 Rīga