Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

MŪKS UN SĀTANS

Sv 28.05.2017 12:00
Maskavas nams
6.50
Divas “Zelta Ergļa” prēmijas. Trīs “Nīka” prēmijas
14 +
Krievijas 2016                                                                      
Režisors Nikolajs Dostaļ
Lomās Romans Madjanovs Timofejs Tribuncevs, Georgijs Fetisovs  un citi
113 min.

«Mūks un sātans” -  kino par svētuma un ticības dabu.  Par šo dabu, pēc Dostaļa, atbild ne tikai zemes reliģiozie institūti, kā baznīcas un klosteri, cik konkrēti cilvēki, kuriem, pie iespējas gan sātanu pāraudzināt ir ne jau neizpildāms uzdevums. Spēcīgs scenārijs, laba režisūra, lielisks aktieru darbs. Kinofilmā ir arī filozofisks zemteksts, un daži spēcīgi vēstījumi, un daži desmiti citātu, kurus kaut vai uzreiz ņem un pacel aforismu rangā. Un pat liela atklātu un aizplīvurotu dzēlību porcija, kas vērsta  uz  Krievijas mūžīgajām  problēmām, kur ne tikai muļķi un ceļi.

Vietām komēdija, vietām drāma, vietām traģēdija.

Nelaime tālajā klosterī, kur sanaidojās vietējais  klostera priekšnieks  un svešinieks mūks-brīnumdaris, dāvāja viscaur smaidus un apmierinātību no senseniem dialogiem , kaut-kur senajā Krievzemē. Pirmajā filmas daļā bija pilnīga Gogoļa darba ekranizācijas sajūta. Nikolaja laika Pareizticīgo baznīcas kolorīts izplūst kā balzams pa saprātu). Katra aina vienkārši smaržo pēc tā laikmeta, sulīga, svaiga un smieklīga.

Ivans, Semjonova dēls,  klostera priekšnieks, arhibīskaps ,  mūki, sātans – personāži kas ir viens par otru spožāki.  Gaišs, viegls neparasta žanra kino.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
MŪKS UN SĀTANS Sv 28.05.2017 12:00 Maskavas nams 6.50
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija