Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Filmas PARADĪZE pirmizrāde

Se 27.05.2017 13:20
Maskavas nams
Trīs “Zelta Ergļa” prēmijas. Trīs “Nika” prēmijas. Venēcijas kinofestivāla “Sudraba Lauva”   
16+          
2016
Režisors: Andrejs Končalovskis
Scenārijs: Andrejs Končalovskis un Jeļena Kisiļeva
Aktieri: Jūlija Visocka, Kristians Klauss, Filipos Dikens, Viktors Suhorukovs, Pīters Kurts, Jakobs Dils, Vera Voronkova

“Mana filma ir pārdomas par divdesmito gadsimtu, kurā neskaitāmās ilūzijas pārvērtās par neko. Šī ir filma par naida retorikas bīstamību un par to, ka tikai mīlestības spēks spēj uzveikt ļaunumu, ” – stāsta Andrejs Končalovskis. - Es neuzņēmu filmu par fiziskām ciešanām, tajā nav nogrieztu galvu un miroņu grēdu. Mana filma ir par vissvarīgāko – par cilvēku attiecībām. Mani interesē tēma par garīgo vardarbību, varmācību pret dvēseli. To atainot ir sarežģītāk. Iespējams, pēdējoreiz tam pilnvērtīgi pievērsās Dostojevskis. Jāteic, garīgo vardarbību es uzskatu par baismīgāku nekā fizisko. Un vēl mani interesē tāda cilvēka tips, kas uzskata, ka viņam taisnība. Viņš ir tik ļoti pārliecināts par savu taisnību, ka tās vārdā atļaujas ļaunumu un vardarbību, attaisnojot savu rīcību ar labām un cēlām idejām: par nāciju, par ticību… Šodien tieši tāpat piesedzas ar cīņu par cilvēktiesībām, par demokrātiju, par brīvību. Gribas atcerēties: "Tēvs, piedod viņiem, jo tie nezina, ko dara.

“Paradīze, kas ieguvusi “Sudraba lauvu” Venēcijas kinofestivālā, nominēta ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” un jau saņēmusi daudz citu nozīmīgu godalgu.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
Filmas PARADĪZE pirmizrāde Se 27.05.2017 13:20 Maskavas nams
Noticis