Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

JUNONA UN AVOSS / ЮНОНА И АВОСЬ

Ce 23.03.2017 19:30
Rīgas Kongresu nams
JUNONA UN AVOSS
Alekseja Ribņikova teātra rokopera

23. marta Kongresu namā būs iespēja baudīt rokoperas žanra klasiku, vienu no pēdējo 30 gadu populārākajām rokoperām „Junona un Avoss” tās autora – Alekseja Ribņikova teātra  izpildījumā. Vokālās partijas veidoja pazīstamā dziedātāja Žanna Roždestvenskaja, kas bija pirmā galveno partiju izpildītāja A.Ribņikova rokoperās. Burvīgu horeogrāfiju veidoja Žanna Šmakova - vairāku superpopulāro mūziklu horeogrāfe. Izrādē piedalās talantīgie Maskavas aktieri - jaunās paaudzes zvaigznes.

Rokoperas pirmizrāde notika 1981. gadā. Tās autori ir slavenais krievu komponists Aleksejs Ribņikovs un dzejnieks Andrejs Vozņesenskis. 1983. gadā franču modes mākslinieka Pjēra Kardēna (Pierre Cardin) atbalstītajai A. Ribņikova rokoperai “Junona un Avoss” režisora Marka Zaharova iestudējumā uzgavilēja franču skatītāji. Tad sekoja triumfālas izrādes visā pasaulē: ASV, Vācijā, Holandē un citās valstīs. Vēlāk opera tika iestudēta Polijas, Ungārijas, Čehijas, Vācijas un Dienvidkorejas teātros.

2009. gada vasarā Alekseja Ribņikova teātra rokoperas „Junona un Avoss“ jauniestudējums guva lielus panākumus Pjēra Kardēna rīkotajā starptautiskajā teātru festivālā Francijā. Alekseja Ribņikova jauniestudējums ir inovatīvs, mūsdienīgs un nozīmīgs notikums mūzikālo teātru pasaulē. Tā mērķis ir atjaunot rokoperas autoru sākotnējo māksliniecisko ieceri. Jaunā rokoperas versija apvieno krievu garīgās, tautas un “pilsētas” mūzikas tradīcijas ar komponista estētiskajām, idejiskajām un mākslinieciskajām prioritātēm.

Pazīstamā muzikāli dramatiskā uzveduma pamatā ir stāsts par Krievijas grāfa Nikolaja Rezanova likteni. 1806. gadā ar kuģiem „Junona” un „Avoss” viņš dodas tālajā ceļojumā uz Kalifornijas krastiem. Pēc smagā brauciena pāri Klusajam okeānam Rezanovs satiek Sanfrancisko Spānijas komandanta sešpadsmitgadīgo meitu Končitu un iemīlas. Grāfs un Končita slepeni saderinās. Lai iegūtu imperatora atļauju laulībām ar katolieti, Rezanovs dodas atpakaļceļā uz Krieviju. Končita paliek viņu gaidot. Taču atpakaļceļā grāfs smagi saslimst un nomirst. Končita netic sava iemīļotā nāvei, un skumjo ziņu saņem tikai 1842. gadā. Sava mūža nogali viņa pavada klosterī. Končitas un Rjazanova simboliskā atkal tikšanās notika divus gadsimtus vēlāk. 2000. gada rudenī Kalifornijas šerifs atveda uz Krasnojarsku zemi un rozes no Končitas kapa, lai guldītu tās pie baltā krusta, kura vienā pusē ir rakstīts „Es nekad tevi neaizmirsīšu “ un otrā „Es nekad tevi neredzēšu “ – rokoperas slavenākās balādes vārdi.

Aleksejs Ribņikovs ir platīna diska ieguvējs par pārdotiem 2 miljoniem "Junona un Avoss" eksemplāriem. Rokopera viņa iestudējumā ar lieliem panākumiem tiek izrādīta gan Krievijā, gan ārpus tās robežām, tajā skaitā Francijā, ASV, Kanāda, Vācijā un daudz kur citur.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
JUNONA UN AVOSS / ЮНОНА И АВОСЬ Ce 23.03.2017 19:30 Rīgas Kongresu nams 30.00
Izpārdots
Der zināt

Vietas balkona 1.rindā ir ar ierobežotu redzamību!
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atseviššķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30

Norises vieta
Kr.Valdemāra 5 Rīga Latvija
Organizators
BRAVO EVENTS, SIA
BRAVO EVENTS, SIA
Rūpniecības iela 21, k.3-37 Rīga LV-1045 Rīga